Wyjazd do schroniska

Po raz kolejny odwiedziliśmy podopiecznych schroniska Azyl w Białej Podlaskiej.

W listopadzie przeprowadziliśmy w naszej szkole akcję Podaj łapę, która polegała na zbiórce suchej karmy, kocy, prześcieradeł, zabawek dla zwierząt. Celem tego przedsięwzięcia było kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce żywności. Koordynatorkami akcji były nauczycielki p. Justyna Kasjaniuk i p. Anna Rodak- Kalużna. Wielu uczniów klas 1 – 8 wzięło udział w  akcji, co oznacza, że los naszych braci mniejszych nie jest obojętny uczniom naszej szkoły.

12 grudnia zawieźliśmy zebrane porodukty do schroniska. Zapoznaliśmy się ze specyfiką funkcjonowania schroniska, mieliśmy również okazję wyprowadzić na spacer paru podopiecznych.