Wycieczka do Warszawy

Dnia 02.03.2020r. odbyła się jednodniowa wycieczka szkolna do Warszawy. Uczestniczyli w niej uczniowie klas VIII i VII. Opiekę nad nimi sprawowały panie: Marta Łopaciuk, Anna Andrusiuk i Joanna Bujalska.

Zaczęliśmy od oglądania panoramy miasta z 30. piętra Pałacu Kultury i Nauki. Później zwiedzaliśmy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. To miejsce szczególnie nas zaciekawiło, zdobyliśmy mnóstwo informacji o Żydach, którzy jeszcze przed II wojną światową stanowili znaczną część naszego społeczeństwa. Poznaliśmy bliżej ich kulturę, religię i obyczaje. Wiemy, gdzie obecnie mieści się ich kraj.
   Następnie pojechaliśmy do Sejmu, a tam dotarliśmy do Sali Posiedzeń. Sejmowa Sala Posiedzeń to największa sala znajdująca się w gmachu C-D wchodzącym w skład kompleksu budynków Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Zasiedliśmy na chwilę w galerii dla prasy i gości, by posłuchać pani przewodnik,  dowiedzieć się jak pracują posłowie i senatorowie oraz jak odpoczywają. Niektórych nawet widzieliśmy. Na koniec dotarliśmy do Grobu Nieznanego Żołnierza, aby zobaczyć nocną zmianę warty.
    Przez cały czas towarzyszył nam pilot Adam, który podczas jazdy autobusem przemycał ciekawostki o różnych miejscach Warszawy, zarówno tych historycznych, jak i współczesnych. Humor dopisywał uczestnikom mimo deszczu, który powitał nas w stolicy i towarzyszył do wieczora. Wróciliśmy nocą, zadowoleni i pełni wrażeń. Było niesamowicie! Czekamy na następne wycieczki.