Wyjście na cmentarz

W ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła pamięta” , w ostatnich dniach października, uczniowie klas młodszych wraz ze swoimi wychowawczyniami odwiedzili cmentarz parafialny w Starej Kornicy.

Celem naszego wyjścia było zwrócenie uwagi dzieci na potrzebę pielęgnowania pamięci o tych, którzy oddali życie za wolność naszej Ojczyzny. Uczniowie zapalili znicze na wspólnej mogile ofiar II wojny światowej. Odwiedzili również groby byłych nauczycieli naszej szkoły- pani Elżbiety Mazuruk i  dyrektora szkoły- Piotra Tarasiuka. Spacer po cmentarzu to również doskonała okazja do poznania osób i wydarzeń z życia naszej miejscowości, poznania jej historii oraz odpowiedniego zachowania się w miejscach spoczynku zmarłych.