Wyjazd klas drugich do Biblioteki Pedagogicznej w Łosicach

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa dnia 18.04.2024 r. zorganizowany został wyjazd do Biblioteki Pedagogicznej w Łosicach. Dzieci z klasy IIa i IIb zapoznały się z funkcjonowaniem biblioteki i z zasadami wypożyczania księgozbioru.

Uczestniczyły w bardzo ciekawych zajęciach czytelniczych pt. „Magiczne książki”. Mogły zobaczyć książki z dziurą i zrobić sobie selfie, książki przestrzenne, rozkładane, książki puzzle, książki pachnące czy pisane braillem. Podczas spotkania obejrzały baśń „Królewna Śnieżka”, ale w teatrzyku kamishibai. Na koniec zajęć wyświetlony został film na podstawie książki” Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”.

Kolejnym miejscem, które odwiedziliśmy była Komenda Policji w Łosicach. Zostaliśmy zaproszeni do pomieszczeń, w których pracują policjanci, do sali przesłuchań i celi dla więźniów. Dzieci mogły również przymierzyć umundurowanie policjantów i posłuchać o pracy Policji.

Na zakończenie naszego wyjazdu byliśmy też w Straży Pożarnej. Uczniowie chętnie słuchali pana dyspozytora, oglądali wyposażenie wozu strażackiego oraz mogli zapytać o ciężką i trudną pracę strażaków.

Dziękujemy wszystkim za miłe przyjęcie nas w swoich progach.