Moduł I- ,,Książki dzieciństwa”

Kolejnym zrealizowanym modułem był moduł „Książki dzieciństwa” – misiowy ranking książkowych hitów dla dzieci. Miał on na celu rozwijanie czytelnictwa oraz rozbudzanie zainteresowania książką i publikacjami wśród dzieci.

Dzieci otrzymały misiowe zakładki do książek do domu. Mają one zachęcić dzieci i Rodziców do wspólnego czytania książek. Przedszkolaki przy pomocy Rodziców wypełniły kartę dotyczącą ich ulubionych książek, z których to stworzyliśmy książeczkę przedszkolną.

Dziękuję rodzicom za zaangażowanie w realizację tego zadania.

Na podstawie ułożonej historyjki obrazkowej- Wędrówka wiersza od poety do czytelnika dzieci dowiedziały się jak powstaje książka i ze znaczeniem słów: poeta, drukarnia, księgarnia, książka, wiersz.