Czytamy razem z misiem - gr. 3-latków

Przedszkolaki w pierwszym module miały zadanie wybrać misia, który będzie towarzyszył im w trakcie realizacji programu. Po długim namyśle wybrały również dla niego imię – Zdzisiek. Misio Zdzisio stał się ich przewodnikiem po świecie literatury i  wędrował z nimi po ich domach, gdzie dzieci czytały mu książeczkę na dobranoc. Do realizacji modułu zostali włączeni oczywiście rodzice, którzy nie dość, że w domu czytali książeczki, to niektórzy też mieli zaszczyt robić to w progach naszego przedszkola. Przy okazji też został stworzony dzienniczek, który dzieci z pomocą rodziców uzupełniali. Dzięki codziennemu słuchaniu literatury, dzieci kształtują w sobie właściwe postawy szlachetności, zaangażowania społecznego i dbałości o zdrowie. Częściej też obcują z książką.