Rekrutacja 2024/2025

Ważne terminy!

Składanie deklaracjii o kontynuacji wychowania przedszkolnego - do 2 lutego 2024 r.

Składanie wniosków o przyjęcie do przedszkola  - od 5 lutego do 1 marca 2024 r.

Podanie listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przedszkola - do 8 marca 2024 r.

Pisemne potwierdzenie przez rodzica dziecka woli przyjęcia - od 11 do 15 marca 2024 r.

Podanie do publicznej wiadomości listy dzieci przyjętych do przedszkola - do 28 marca 2024 r.

Ponowne składanie wniosków, w przypadku wolnych miejsc - od 29 kwietnia do 17 maja 2024 r. (podanie listy do 21 czerwca 2024 r.)

Informacje na temat rekrutacji do Samorządowego Przedszkola uzyskać można w sekretariacie szkoły,

tel.  83 - 358 78 27 lub 512 035 312

Wszystkie dokumenty należy składać wyłącznie w sekretariacie szkoły. Wnioski częściowo wypełnione nie będą przyjmowane.

W przypadku zaznaczenia kryterium, należy dołączyć odpowiednie dokumenty.

Dzieci, które uczęszczają do naszego przedszkola nie podlegają rekrutacji, jednak rodzice są zobowiązani do złożenia deklaracji o kontynuacji wychowania przedszkolnego.

Dzieci zamieszkałe poza gminą Stara Kornica mogą być przyjęte, jeżeli po zakończeniu rekrutacji będą wolne miejsca.

Obowiązkowym rocznym przygotowaniem przedszkolnym są objęte dzieci, które w danym roku szkolnym kończą 6 lat, zaś 5-latki , 4-latki  i 3-latki (zamieszkałe na terenie gminy) mają zagwarantowane prawo do wychowania przedszkolnego.

Dziecko 6-letnie może także pójść do klasy pierwszej, jeżeli korzystało z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny, w którym ma rozpocząć naukę w szkole podstawowej oraz posiada opinię o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej, wydaną przez publiczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną albo niepubliczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną.