Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Kreatywny Przedszkolak - Kreatywne Dziecko"

Głównym celem niniejszego projektu to kreatywne i twórcze działania nauczycieli z przedszkolakami oraz uruchamianie twórczości dzieci, by potrafiły zrobić „coś z niczego”.

Doskonalenie umiejętności: planowania pracy, logicznego myślenia, doskonalenia motoryki małej, obowiązkowości(gdyż część materiałów dzieci zapewne będą przynosiły z domu), koncentracji i skupienia, współpracy, porządkowania swojego miejsca pracy.

Harmonogram działań:

Październik – JESIENNE BARWY – EKSPERYMENTOWANIE Z KOLORAMI

Listopad – ZŁOTA POLSKA JESIEŃ

Grudzień – ŚWIĄTECZNA LUB ZIMOWA KARTKA DLA SENIORA

Zachęcam do stworzenia Kiermaszu bożonarodzeniowego na rzecz potrzebujących

Styczeń – LAMPIONY DLA BABCI I DZIADKA

Luty – MASKA KARNAWAŁOWA

Marzec – STEMPLOWANE ZWIASTUNY WIOSNY

Kwiecień – PRZEDSZKOLNY ZIELNIK – SADZIMY ZIOŁA

Maj – PRZEPLATANKA, WYSZYWANKA DLA MAMY I TATY

Wszystkie prace zostały tak zaplanowane, żeby można było je wykorzystać w codziennym życiu przedszkola, żeby nie dokładały nauczycielowi obowiązków, a pokazywały twórczą i kreatywną stronę naszej pracy.

Istotne jest, aby nauczyciel prowadzący zajęcia w ramach projektu, pokazywał dzieciom, iż można tworzyć piękne dzieła niekoniecznie kupując gotowe produkty.

Za wielkie zaangażowanie i rzetelną pracę dzieci i nauczycieli nasza placówka uzyskała Certyfikat „Kreatywnego Przedszkola”.