100-lecie Odzyskania Niepodległości i Święto Patrona

„Dzisiaj wielka jest rocznica-

jedenasty listopada!

Tym, co zmarli za Ojczyznę,

hołd wdzięczności Polska składa.”

I my przedszkolaki o tym pamiętamy

I dlatego dzisiaj tu się spotykamy”.

Zwieńczeniem zajęć o tematyce historycznej w przedszkolu była uroczysta akademia z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości, ”Przedszkolaki dla Niepodległej”,  która odbyła się w dniu 9 listopada 2018 r. Dzieci z grupy 5, 6-latków przygotowały dla młodszych grup: 3-4-5 latków prawdziwą lekcję historii. Przedstawiły program artystyczny składający się z wierszy okolicznościowych ,pieśni patriotycznych. W ten sposób słowem, piosenką i oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny. Także odbył się pokaz mody narodowej i każda grupa zaśpiewała przygotowaną piosenkę o tematyce patriotycznej. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe „Odznaki Małego Patrioty”. Zorganizowany został przemarsz dzieci wokół szkoły z chorągiewkami i kotylionami i zapalenie zniczy przy pomniku.

Uroczystość zakończyła się o symbolicznej godzinie 11:11 wspólnym śpiewaniem 4-zwrotkowego „Mazurka Dąbrowskiego”- hymnu państwowego. Tym samym nasze przedszkole włączyło się w bicie „Rekordu dla Niepodległej ‘’zainicjonowanego przez Ministra Edukacji Narodowej.