Cykl zajęć patriotycznych

Przed obchodami Narodowego Święta Niepodległości , dzieci z naszego przedszkola, poznawały historię drogi do wolności naszego państwa oraz z  projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury’’- zatytułowany „100-lecie niepodległości .Pokaż radość ,Przedszkolaku.”. Zgodnie z nimi na zajęciach w grupach, dzieci poznawały nasze symbole i barwy narodowe, historię naszego państwa. Dowiedziały się o czasach, gdy na naszej ziemi nie mogła rozbrzmiewać polska mowa i powiewać biało-czerwona flaga. Jak to trzy obce państwa dokonały rozbiorów naszego kraju i Polska na 123 lata zniknęła z mapy Europy. Przedszkolaki kolorowały, godło Polski, wykonywały biało - czerwone chorągiewki, które zostały wykorzystane do ozdobienia wnętrz przedszkola. Uczyły się słów Hymnu Polski, pamiętając o zachowaniu należytej postawy. Słuchały wierszy i poznawały pieśni patriotyczne oraz obejrzały film   „Polak mały”, przygotowany przez portal edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie (Jak wygląda godło Polski? Co symbolizują czerwień i biel? Dlaczego Mazurek Dąbrowskiego jest wyjątkową pieśnią?)