Wycieczka do pobliskiego sklepu.

3 października 2019 r. przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do znajdującego się w pobliżu marketu. Dzieci zapoznały się z wyposażeniem sklepu, pracą ekspedientek oraz obserwowały klientów robiących zakupy. W związku z  omawianą tematyką "Jesień w sadzie i w ogrodzie" w sklepie szczególnie zwróciliśmy uwagę na warzywa i owoce, które można w nim zakupić. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć różnorodne owoce i warzywa, poznać te, które nie są hodowane w Polsce. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą, nazywały produkty, które można nabyć na stoisku owocowo-warzywnym, określały ich kształt i kolor. Wspólnie dokonaliśmy drobnych zakupów. Przedszkolaki podczas wycieczki utrwalały także właściwe i kulturalne zachowanie się w miejscach publicznych.