Niezwykłe książki w naszej grupie

Rozwijanie czytelnictwa w gr.4-latków jest na porządku dziennym. Praktycznie każdego dnia jest czytane jakieś opowiadanie, bajka, czy wiersz. Było spotkanie z magiczną książką, nadszedł czas na niezwykłe książki, które dzieci przyjęły z wielkim entuzjazmem.

Trzy książeczki były z ruchomymi ilustracjami. Wystarczyło przyłożyć "plastikową kartkę", a rysunek się ruszał. Kolejne dwie książki były równie interesujące. Jedna z nich to książka o trudnym dla dzieci tytule, ale treść bardzo zrozumiała - Emigracja. To książka harmonijka. Z jednej strony puste kartki, z drugiej z ilustarcjami i tekstem i co najfajniejsze, po rozłożeniu dłuższa niż wzrost dzieci. Ksiązka o lesie, to jakby 3 D, a efekt końcowy najlepszy. W miejscu wyciętego lasu, zaczęły kwitnąć z nasion nowe drzewa, które zafascynowały dzieci.

Jak widać, wystarczy odpowiednio dobrać książkę, by zainteresować nią dzieci.