Wyjście do biblioteki szkolnej w ramach PROJEKTU KSIĄŻKA

W związku z realizacja Projektu KSIĄZKA dzieci z grupy 3 latków wraz z wychowawczynią, udały się z wizytą do szkolnej biblioteki, gdzie wszyscy spotkaliśmy się z ciepłym i życzliwym powitaniem.
Pani Monika zapoznała dzieci z podstawami funkcjonowania biblioteki, jej zbiorami oraz zasadami korzystania z wypożyczalni i czytelni. Spotkanie miało również na celu pobudzenie zainteresowania książką. Dla niektórych dzieciaków była to pierwsza wizyta w bibliotece i dla wszystkich uczestników było to bardzo ważne i interesujące wydarzenie. Wszystko było więc nowe i ciekawe. Następnie przyszedł czas na głośne czytanie. Przedszkolaki, z dużym zainteresowaniem wysłuchały pięknie ilustrowanego opowiadania „Krokodyle łzy". Był też czas, by spokojnie, bez pośpiechu obejrzeć księgozbiór z kolorowymi bajeczkami.