Informacje o pracy przedszkola

Organizacja pracy przedszkola w czasie pandemii COVID-19

Przedszkole jest czynne w godz. 7.00 - 16.00.

Dzieci przyprowadzane są do przedszkola w godzinach 7.00 - 8.30.

W godzinach 8.30 - 13.30 - drzwi do przedszkola są zamknięte.

Odbiór dzieci z przedszkola odbywa się w godzinach 13.30 - 16.00, w wyjątkowych sytuacjach dziecko może być odebrane wcześniej po telefonicznym poinformowaniu nauczyciela.

W godzinach 8.00 - 14.00 - dzieci przebywają w stałych grupach. Poza tym czsem tworzone są grupy mieszane, jedna na górze, jedna na dole. Ze względów organizacyjnych nie możemy zapewnić stałych grup na terenie przedszkola przez cały pobyt dziecka w przedszkolu.

Opłaty za posiłki pozostają bez zmian. Opłat za posiłki należy dokonywać w kasie Urzędu Gminy Stara Kornica lub bezpośrednio na konto Nr 85 8035 0000 0000 1658 2000 0090. W tytule przelewu należy wpisać Imię i Nazwisko dziecka, grupa.

Wpłaty za pobyt dzieci w przedszkolu (1zł za każdą godzinę) uiszczamy w kasie Urzędu Gminy Stara Kornica lub na konto Nr 85 8035 0000 0000 1658 2000 0090.

W tym roku szkolnym Intendentka nie przyjmuje opłat!

Opiekunowie mogą przebywać na terenie przedszkola tylko w wyznaczonej strefie (na dolnym korytarzu przy wejściu oznaczonym taśmą) z zachowaniem dystansu do innych rodziców lub dzieci w odległości 1,5 m. Obowiązuje zasłanianie ust i nosa, dezynfekcja rąk i dystans od innych osób 1,5 m.

Szatnie dzieci z grup 3, 4 i 5 znajdują się na dolnym korytarzu przy wejściu. Rodzice mogą pomagać w czynnościach samoobsługowych dzieci, pod warunkiem stosowania się do przyjętych zasad.

Dzieci z grup 5,6 i 6 latków korzystają z szatni samodzielnie pod nadzorem personelu przedszkola.

Dziecko może być pozostawione w przedszkolu tylko bez objawów chorobowych, w przeciwnym razie personel może odmówić przyjęcia dziecka.

Szczególowe zasady pobytu dzieci w przedszkolu oraz wszelkie zmiany będą przekazywane na bieżąco przez wychowawców grup.

Opracowane zasdy bezpieczeństwa są dostosowane do nowych wytycznych GIS, MEN i MZ i służą przede wszystkim zapewnieniu bezpieczeństwa dzieciom, pracownikom, rodzinom. Bardzo prosimy o przestrzeganie ich, aby dzieci mogły jak najdłużej uczęszczać do przedszkola stacjonarnie, spotykać się z rówieśnikami.

Dołożymy wszelkich starań, aby pobyt dzieci w przedszkolu, pomimo obostrzeń, był czasem dla nich przyjemnym i radosnym.