Wtorek(20.10.2020 r.)

Uśmiech Grafika Wektorowa, Clipartów I Ilustracji - 123RFEmotikon smutny stock Grafika - Pobierz royalty-free obrazy, wektory -  emotikony na fb, buźki na fb | Depositphotos

Temat dnia: Zachowania pozytywne i negatywne

Witajcie Kochani! Dzisiaj porozmawiamy o zachowaniu.

-Co się dzieje na obrazkach?

500+ Best obrazki dobre i złe zachowanie images in 2020 | zachowanie,  przedszkole, edukacja

− Czy wszystkie dzieci na obrazkach zachowują się prawidłowo?

− Pokaż obrazki, na których zachowanie dzieci jest poprawne.

- Zabawa rozwijająca słuch fonematyczny– Poszukiwanie głosek.

Rodzic informuje, że będą poszukiwać głosek, np. O. R. mówi dowolne słowo, np. kot, mak, most , płat, płot, mata, por. Jeśli znajduje się w nim poszukiwana głoska, dziecko podnosi ręce w górę, w przeciwnym razie – kładzie dłonie na dywanie przed sobą.

- Pora na gimnastykę

- Oglądanie baśni "Calineczka".

- Ćwiczenie pamięci Czy znamy te postacie?
Scholaris - Galeria ilustracji z baśni Hansa Christiana Andersena

Scholaris - Galeria ilustracji z baśni Hansa Christiana Andersena  Scholaris - Galeria ilustracji z baśni Hansa Christiana Andersena
 Dzieci rozpoznają, nazywają, określają, czy są to bohaterowie, którzy zachowywali się dobrze czy źle, uzasadniają swoją opinię.
- Rozmowa na temat pozytywnych i negatywnych zachowań.
Dzieci opowiadają o sytuacjach z własnego doświadczenia. Określają, czy postąpiły wtedy właściwie, czy można ich nazwać bohaterami pozytywnymi, czy zachowały się niewłaściwie i otrzymują miano bohaterów negatywnych.
- Przypomnienie nazw barw ciepłych i zimnych.
Barwy ciepłe i zimne - Katarzyna Duda

- Przyporządkowanie odpowiednich barw bohaterom pozytywnym(barwy ciepłe) i bohaterom negatywnym(barwy zimne),
- Malowanie farbami obrazków bohaterów ze znanych dzieciom baśni, z uwzględnieniem barw ciepłych (w przypadku bohaterów pozytywnych) i barw zimnych (w przypadku bohaterów negatywnych).

- Wypowiedzi dzieci na temat: Czy ktoś cię kiedyś okłamał, oszukał?
Zwracanie uwagi na towarzyszące wtedy dzieciom emocje.

- Zabawa Zdania prawdziwe i zdania fałszywe. Koło z uśmiechniętą buzią i koło ze smutną buzią (dla dziecka).
Rodzic wypowiada zdania związane z zachowaniami dzieci, a one podnoszą w górę koło z uśmiechniętą buzią – jeśli uznają, że zdanie jest prawdziwe, lub ze smutną buzią – jeśli uznają, że jest ono fałszywe.
Np. Kolega cieszy się, kiedy go biję.
Dobra koleżanka dzieli się zabawkami.
Popychanie się to świetna zabawa.
Częstowanie cukierkami sprawia wszystkim przyjemność.
Płacz to uczucie radości.
Pomoc koledze to wielki wstyd.
Hałas dobrze wpływa na zdrowie.
Czytanie książek rozwija nasze zainteresowania.
Jedzenie dużej ilości słodyczy dobrze wpływa na nasze zęby. Itp.

- Posłuchaj zdań.
Pod każdym obrazkiem pokaż tyle kółek,ile słów w nim słyszysz.

WESOŁEJ ZABAWY!!!!