Moduł I. Czytamy razem z Małym Misiem

Pierwszym modułem, który został zrealizowany w ramach projektu edukacyjnego ,,Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” był moduł pt. ,,Czytamy razem z Małym Misiem”. Pierwszym działaniem było powitanie Małego Misia w grupie. Następnie dzieci tworzyły recenzje swoich ulubionych książeczek, wypełniając karty pracy, które zawierały takie informacje jak: tytuł ulubionej książki dziecka, jej autor i główny bohater bajki. Pod informacjami dzieci wykonały rysunek ilustrujący książkę. Książeczki i bajki, które lubią najbardziej  przedstawiały grupie i starały się zachęcić inne dzieci do wybranych książkowych pozycji. Nie zabrakło również słuchania opowiadań czytanych przez nauczyciela i ozdabiania zakładek.

Celem realizowania modułu ,,Książki dzieciństwa” było: zachęcenie innych dzieci do słuchania czytanych przez dorosłych bajek, doskonalenie wiedzy z zakresu literatury dziecięcej.