Moduł I. Czytamy razem z Małym Misiem

Celem pierwszego modułu trwającego do końca maja jest rozwijanie czytelnictwa przez przedszkole we współpracy z rodzicami tj. zachęcanie do czytania w domu misiowi; wychowanie do wrażliwości na prawdę i dobro; kształtowanie właściwych postaw szlachetności, zaangażowania społecznego i dbałości o zdrowie – codzienne czytanie dzieciom, poszukiwanie w/w postaw w utworach literackich; działanie na rzecz poznawania polskiej kultury – prezentacja polskiej literatury dzieciom.

Czytanie dzieciom  odbywa się  w domu i przedszkolu, prezentowane są  dzieciom utwory  polskich pisarzy i poetów. Dzieci zwykonały kronikę grupową (na  karcie dzienniczka rodzice wpisali tytuł utworu( bajki, opowiadania), który został przeczytany, a dzieci wykonały pamiątkowy rysunek )

Dzieci poznały piosenkę " Czytaj razem z Misiem".