Program Edukacyjny CZYŚCIOCHOWE PRZEDSZKOLE

Higiena osobista to jeden z istotniejszych elementów codziennego życia, który wpływa nie tylko na wygląd, ale również na zdrowie. Dobrych nawyków, także higienicznych, uczymy się już od najmłodszych lat. To, co wtedy przyswoimy, procentuje w dorosłym życiu.

Czas intensywnej nauki w wieku przedszkolnym warto wykorzystać także na kształtowanie dobrych nawyków higienicznych, dlatego grupa 4-latków przystąpiła do programu edukacyjnego Czyściochowe Przedszkole, organizowanym przez firmę Rossmann w ramach programu Rossnę! Junior. Jego głównym celem jest motywowanie przedszkolaków do codziennego dbania o higienę i pogłębieniu ich wiedzy na ten temat. Tematy, które poruszymy w ramach realizacji programu to:

1. Mycie zębów
  2. Czystość rąk