Projekt Edukacyjny „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”

Projekt Edukacyjny „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” jest realizowany w roku szkolnym 2020/2021 w grupach, tj. w gr. 3 i 5,6 -latków. Organizatorem projektu jest Grupa MAC S.A..

Celem głównym projektu jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa

Cele szczegółowe:

a) zachęcanie dorosłych do głośnego czytania dzieciom - uświadomienie roli czytelnictwa w życiu dziecka, wyrabianie właściwych nawyków czytelniczych;

b) tworzenie warunków do różnorodnej aktywności dzieci w toku realizacji zadań stawianych przez nauczyciela;

c) wprowadzenie dziecka w świat literatury;

d) budzenie zaciekawienia książką przez zabawy, piosenki, twórczość plastyczną;

e) przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych;

f) propagowanie praw dziecka;

g) kształcenie u dzieci umiejętności słuchania tekstu czytanego;

h) rozwijanie samodzielności, kreatywności i innowacyjności u dzieci;

i) rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i nauczycieli;

j) kształtowanie postaw patriotycznych u dzieci;

k) włączenie w życie przedszkola rodziców oraz przedstawicieli środowiska lokalnego;

l) promocja przedszkola;

m) rozwijanie współpracy między nauczycielami n) kształcenie na odległość

Projekt jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego oraz kierunkami polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2020/2021.

MODUŁY WCHODZĄCE W SKŁAD PROJEKTU:

I.  „Książki dzieciństwa” – misiowy ranking książkowych hitów dzieci i rodziców.

II.  Mały Miś w świecie emocji. Rozwijanie inteligencji emocjonalnej dzieci.

III.  Dbamy o zdrowie z Małym Misiem. Kształtowanie czynnych postaw wobec zdrowia i bezpieczeństwa poprzez propagowanie zdrowego stylu życia i tworzenie warunków do dokonywania wyborów sprzyjających zdrowiu.

IV.   Zmisiowany eko-kalendarz. Rozwijanie zainteresowań przyrodniczo - technicznych, wyobraźni twórczej oraz kreatywności i aktywności poznawczej dzieci.

V.  Misiowe laboratorium „Czterech żywiołów. Podniesienie jakości pracy żłobka/przedszkola/szkoły poprzez stosowanie zabaw twórczych z elementami doświadczania, obserwowania i eksperymentowania.

VI.   Mały Miś i Supertajny Projekt!

Bijemy Rekord Polski z Małym Misiem w głośnym czytaniu w wielu lokalizacjach równocześnie! (możliwość realizacji modułu będzie ściśle związana z sytuacją epidemiologiczną w kraju i wynikającymi z racji tego obostrzeniami)