Ogólnopolski program edukacyjny „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”

Program został opracowany wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Grupa, do której skierowany jest nowy program, to dzieci uczęszczające do przedszkoli w wieku 5-6 lat.

Celem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.

Główne założenie programu:

1. zrozumienie czym jest rolnictwo i produkty ekologiczne,
  2. kształtowanie umiejętności wyboru produktów ekologicznych,
  3. propagowanie zdrowego stylu życia,
  4. zwiększanie wiedzy i świadomości przedszkolaków o  nawykach higieniczno-zdrowotnych.

REALIZACJA PROGRAMU

Celem programu jest zwiększenie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat. Wprowadzeniem do programu było obejrzenie filmu edukacyjnego pt. „Skąd się biorą produkty ekologiczne” i rozmowa na podstawie ilustracji.

Nastepnie dzieci tworzyły piramidę żywienia i omawiały  jej zawartość. Z książki - "Skąd biorą się produkty ekologiczne" dowiedziały się, w jaki sposób powstaje jedzenie ekologiczne.(np.ekologiczny chleb, miód, ekologiczne warzywa i owoce) i jak wygląda dzień rolnika . Przedszkolaki poznały znaczenie słowa ekologia, zapoznały się  ze znaczkiem produktów ekologicznych.  Dzieci chętnie brały udział w zajęciach teoretycznych i praktycznych.