Moduł IV- ,,ZMISIOWANY EKO-KALENDARZ”

W grupie 5-6-latków realizowany jest projekt edukacyjny ,,Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Po raz kolejny przedszkolaki spotkały się z małym misiem. Zajęcia tym razem objęły tematykę dotyczącą dbania o środowisko. Dzieci zostały zapoznane ze znaczeniem słowa ,,ekologia”, podawały przykłady działań, w jaki sposób mogą dbać o planetę. Przedszkolaki uczestniczyły także w zabawie orientacyjno – porządkowej ,,Segregujemy śmieci”, umieszczały różne śmieci w odpowiednich pojemnikach. Przedszkolaki słuchały także wierszyków i śpiewały piosenki. Odgadywały również zagadki związane z ekologią. Dzieci stworzyły ,,Ekokalendarz”, poznając różne święta związane z dbaniem o środowisku, kolorowały różne obrazki i rysowały własne. Zajęcia miały na celu: rozwijanie zainteresowań przyrodniczo-technicznych, wyobraźni twórczej oraz kreatywności i aktywności poznawczej dzieci.