Zajęcia z programowania w klasach I-III

Trzy grupy uczniów z klas I-III biorą udział w zajęciach z programowania.

Celem tych zajęć jest rozbudzenie w uczniach zamiłowania do programowania oraz rozwijanie umiejętności programistycznych. Podczas zajęć uczniowie nauczą się programowania w obiektowych środowiskach programistycznych: Baltie, Logomocja oraz Scratch.

Podczas pierwszych zajęć dzieci korzystały ze strony internetowej code.org, gdzie mogły wykonywać  różne ćwiczenia wprowadzające do programowania. Uczniowie doskonalili umiejętności orientacji przestrzennej, poznali polecenia: w prawo, w lewo, w górę, w dół, weź i powtórz. Tworzyli proste algorytmy, by przeprowadzić postać przez labirynt. Nauczyli się stosować pętle oraz usuwać błędy w zapisanych ćwiczeniach.

Anna Gawłowska-Latek