Informacje dla rodziców

W okresie stanu epidemicznego związanego z pandemią SARS-COV-2 wszyscy znaleźliśmy się w innej, nieznanej dotąd sytuacji. Rozpoczęliśmy realizację edukacji na odległość. Stanowi to wyzwanie nie tylko dla uczniów, ale również dla nauczycieli i rodziców. Poniżej będę zamieszczać  informacje m.in. o tym jak zorganizować dzieciom warunki do nauki w domu, jak motywować do pracy, zadbać o bezpieczeństwo w sieci.

Jestem pewna, że większość moich sugestii to oczywista oczywistość, z pewnością stosujecie je Państwo intuicyjnie, jednak pozwolę sobie zamieścić kilka podpowiedzi, tak, żeby nam nie umknęły. Jako psycholog zdaję sobie sprawę z ogromnego wyzwania, jaki przed nami - rodzicami, nauczycielami i dziećmi, stawia walka z COVID-19. Mając to na uwadze i nie chcąc dokładać kolejnego obszaru, który wymagałby uwagi, oferuję swoją wiedzę, czas i wsparcie, by zadbać o uczniów naszej szkoły w formie zdalnej. W przypadku pytań i wątpliwości pozostaję do Państwa dyspozycji.