Wspólne kroki w Cyberświecie

Od 20 września 2021 r. w naszej szkole realizowany był program profilaktyczny „Pierwsze kroki w Cyberświecie" pod patronatem  Fundacji Poza Schematami.  Do projektu z naszej szkoły przystąpiły dwie klasy - IIIa i IIIb pod kierunkiem wychowawczyń Krystyny Kudź i Małgorzaty Dacewicz.

Celem głównym tego programu jest ukształtowanie wśród dzieci wiedzy i umiejętności, które sprzyjają bezpiecznemu korzystaniu z Internetu i mediów elektronicznych, a także chronią przed uzależnieniem od nich. W projekt  zaangażowani byli uczniowie oraz rodzice, prowadzony był również blog „Trzeciaki i Cyberświat”. W sumie zostało przeprowadzonych 14 zajęć dydaktycznych.  Dzieci wypełniły na zakończenie projektu ankiety, w których wyraziły swoją opinię na jego temat.  Zajęcia zakończyły się 6 grudnia 2021 r. i wniosły nie tylko umiejętność  zachowania się dzieci w sieci, ale i rozwinęły u nich takie ważne umiejętności,  jak komunikacja, radzenie sobie z emocjami i trudnymi sytuacjami w codziennym  życiu.

wiecej w zakładce   Z życia szkoły