Cyfrowobezpieczni

Szkoła Podstawowa w Starej Kornicy w roku szkolnym 2016/2017 uczestniczy  w projekcie „Cyfrowobezpieczni”. Podstawowym celem realizowanych zadań jest zwiększenie wiedzy i świadomości uczniów, nauczycieli i rodziców na temat możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu oraz  nowoczesnych narzędzi cyfrowych. Projekt Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa stworzono po to, by skutecznie odpowiedzieć na problemy i wyzwania związane z bezpiecznym korzystaniem z zasobów cyberprzestrzeni w polskich szkołach.

Podczas realizacji projektu uczniowie dowiedzą się, na czym polega bezpieczne i  odpowiedzialne  zachowanie  w Sieci. Nauczą się  systemowych  rozwiązań, które pozwolą im lepiej wykorzystywać narzędzia cyfrowe dla wspierania swojego  rozwoju, przy jednoczesnym zapewnieniu  bezpieczeństwa i nauczeniu  zasad mądrego korzystania z Internetu i urządzeń cyfrowych.

Sprawozdania i fotorelacje z przeprowadzonych zadań można śledzić  na stronie: