Szachy w mazowieckiej szkole

Przedsięwzięcie "Szachy w mazowieckiej szkole" jest organizowane przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w ramach projektu Polskiego Związku Szachowego „Edukacja przez Szachy w Szkole”, realizowanego we współpracy z wojewódzkimi związkami szachowymi, samorządami lokalnymi, Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Ministerstwem Sportu i Turystyki.

Projekt "Szachy w mazowieckiej szkole" finansowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, adresowany jest do uczniów klas I – III szkół podstawowych w województwie mazowieckim.

Cele projektu:

• dostarczenie nauczycielom I etapu edukacyjnego innowacyjnych i efektywnych narzędzi do codziennej pracy z uczniami;
  • zwiększenie umiejętności matematycznych uczniów w zakresie: logicznego i analitycznego myślenia, rozwiązywania problemów, orientacji przestrzennej i koncentracji;
  • wsparcie społecznego i emocjonalnego rozwoju dzieci.

Nasza szkła została zakwalifikowana do projektu jako jedna z 10 szkół z okręgu MSCDN siedleckiego.

W ramach projektu szkoła otrzyma 15 zestawów do gry w szachy i jeden zestaw demonstracyjny. Nauczyciele edukacjii wczesnoszkolnej odbędą szkolenia z zakresu gry w szachy.

Projekt "Szachy w mazowieckiej szkole" objęty jest patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego.