Ogólnopolski Program Edukacji Stomatologicznej "Niesamowity świat higieny jamy ustnej"

Program został przygotowany przez ekspertów Instytutu Blend-a-med  Oral-B  oraz  Disney Polska dla uczniów klas 0, 1 i 2.

Celem programu jest pomaganie dzieciom w procesie uczenia się o właściwej higienie jamy ustnej oraz wykształcenia odpowiednich nawyków dbania o zdrowie, które dzieci będą pielęgnować przez całe życie.

W dniu 9.03.2018 r  odbyło się spotkanie nauczycieli z edukatorem szkolnym Instytutu Blend-A-Med  Oral-B  Panią Aleksandrą Chojecką, które miało na celu przedstawienie zadań i przeszkolenie nauczycieli.

W programie z naszej szkoły uczestniczą: klasa I, klasa II i dwie klasy 0.

Wiek 6-7 lat to najlepszy czas, aby pomóc dzieciom wykształcić towarzyszące przez całe życie pozytywne nawyki dbania o higienę jamy ustnej.  Chcemy zaangażować  dzieci w zajęcia, podczas których zdobędą niezbędną wiedzę na temat higieny jamy ustnej, dbania o zęby, sposobów i częstotliwości prawidłowego szczotkowania zębów oraz przełamania bariery regularnych wizyt stomatologicznych.