Podaruj misia - akcja

Twój miś może zostać ratownikiem ....

Wyjątkowa akcja strażaków! Mazowieccy ogniomistrze zbierają maskotki dla najmłodszych ofiar wypadków i pożarów. Przytulanki mają ważne zadanie: uspokoić dzieci, które przeżywają traumę po dramatycznych zdarzeniach.

Akcja „Twój miś może zostać ratownikiem”

Celem kampanii jest udzielanie wsparcia psychologicznego, minimalizowanie stresu i zwiększania poczucia bezpieczeństwa dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, pożarach i innych niebezpiecznych zdarzeniach. Wykazano, że wręczenie poszkodowanemu dziecku zabawki, podczas sytuacji stresogennej, odwraca jego uwagę od tego, co dzieje się dookoła, a jak wiadomo, często są to bardzo traumatyczne zdarzenia.

Zbiórka maskotek przez komendy powiatowe i miejskie PSP oraz Komendę Wojewódzką PSP w Warszawie trwa od 16 grudnia 2016 roku do 31 stycznia 2017 roku.

Maskotki można również zostawić w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie przy ul.Domaniewskiej 40,

Akcja „Twój miś może zostać ratownikiem” została objęta patronatem honorowym wojewody mazowieckiego oraz komendanta głównego PSP.

Szczegóły akcji znajdziesz tutaj

Źródło: https://www.straz.pl/aktualnosci/inauguracja-akcji-twoj-mis-moze-zostac-ratownikiem