Shall we make penpal friendship?

Założenia programu

eTwinning w ZSE nr 1 – Zespół Szkół Elektrycznych nr 1

eTwinning to społeczność szkolna gromadząca szkoły z całej Europy, ale nie tylko. Uczniowie współpracują ze sobą za pomocą mediów elektronicznych: różnorodnych aplikacji i portalu eTwinning.

W roku szkolnym 2023/2024 część uczniów kl. V b z nauczycielką języka angielskiego, panią Magdaleną Szynkarewicz, rozpoczeli nowy projekt pt. "Shall we make penpal friendship?" (tłum. "Czy możeby się zaprzyjaźnić pisząc do siebie liisty?").

Shall We Make Penpal Friendship?

Założeniem projektu jest:

• poprawa zdolności językowych uczniów,
  • poznawanie nowych kultur oraz otwarcie na Europę,
  • nawiązanie znajomości międzynarodowych,
  • motywacja do nauki,
  • umiejętność pracy w grupie.

Uczniowie i nauczyciele współdziałają ze sobą, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki języka angielskiego.

W tym roku projekt zakłada pisanie do siebie listów i maili w języku angielskim pocztą lub poprzez portal eTwinning, jak również pisanie ze sobą w chat room'ach.  Możliwe również będą spotkania online w celu zobaczenia sie i porozmawiania ze sobą. Tematyka listów jest określona programem stworzonym przez nauczycieli współtworzących projekt. Nauczyciele pochodzą w następujących krajów:  Rumunii, Turcji, Chorwacji, Włoch, Słowacji, Grecji i Polski.

A założycielką projektu jest Pani Mufide Kuvvetli ze Szkoły Karaisali Atatürk Ortaokulu w miejsowości Karaisali w Turcji. Link do lokalizacji na mapie: https://maps.app.goo.gl/a4Wfo6JdNyt9TW3a8