Nauka dla Ciebie

Nasza szkoła przystąpiła do Programu Nauka dla Ciebie. W ramach programu odbywają się E-Laboratoria online z uczniami klas IV-VIII z zakresu chemii, biologii, fizyki, techniki i geografii. Scenariusze zajęć przygotowane są tak, aby odpowiadały założeniem podstawy programowej. Uczestnicząc w zajęciach uczniowie i uczennice są aktywnie zaangażowani w proces uczenia się, samodzielnie eksperymentując z wykorzystaniem łatwo dostępnych w domu przedmiotów codziennego użytku.
Od kilku lat nasza szkoła współpracuje z Centrum Nauki Kopernik, miedzy innymi w ramach współpracy powstał Klub Młodego Odkrywcy "Sigma". Gościliśmy również w naszej szkole Naukobus, wystawę eksperymentuj, która była dostępna dla wszystkich uczniów naszej szkoły oraz szkół pobliskich. Uczestniczylismy także w zajęciach prowadzonych w CNK w Warszawie, zwiedzaliśmy wystawy.