School news

Założenia programu

eTwinning w ZSE nr 1 – Zespół Szkół Elektrycznych nr 1

eTwinning to społeczność szkolna gromadząca szkoły z całej Europy, ale nie tylko. Uczniowie współpracują ze sobą za pomocą mediów elektronicznych: różnorodnych aplikacji i portalu eTwinning

W roku szkolnym 2023/2024 większość uczniów kl. VI b z nauczycielką języka angielskiego, panią Magdaleną Szynkarewicz, rozpoczeli nowy projekt pt. "School News" (tłum. wiadomości szkolne).

School news

Założeniem projektu jest:

• poprawa zdolności językowych uczniów,
  • poznawanie nowych kultur oraz otwarcie na Europę,
  • nawiązanie znajomości międzynarodowych,
  • motywacja do nauki,
  • umiejętność pracy w grupie,
  • poznawanie nowych, przydatnych aplikacji,
  • umiejęrtność pisania wiadomości i artykułów,
  • umiejętność nagrywania filmików.

Uczniowie i nauczyciele współdziałają ze sobą, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki języka angielskiego.

W tym roku projekt zakłada tworzenie prezentacji, nagrywanie krótkich filmików i pisanie artykułów z wydarzeń, które w danym miesiącu dzieją się w naszej szkole. Tematyka i sposób tworzenia jest dowolny, co daje duże możliwości zarówno uczniom, jak i nauczycielom.

Nauczyciele pochodzą w następujących krajów: Słowenii, Rumunia, Turcji, Francji, Serbii, Słowacji, Grecji,  Polski, Finlandii i Hiszpanii.

A założycielką projektu jest Pani Urška Knehtl ze Szkoły Osnovna šola Leona Štuklja Maribor w  Maribor w Słowenii (link do lokalizacji na mapie).