TIK programowanie - Baltie

Na zajęcia z TIK Programowanie - uczęszczało 16 uczniów   z klas VI - VII. Celem zajęć było rozwijanie umiejętności myślenia algorytmicznego i problemowego. Układanie i programowanie algorytmów.

Uczniowie od podstaw uczyli się programować w środowisku Baltie, wcześniej  nie znali tego środowiska. W wykonywanych  zadaniach rozwijali myślenie kreatywne i doskonalili umiejętności analityczne. Tematyka zajęć obejmowała pracę w trybach: Budowanie, Czarowanie i Programowanie. Poznali interfejs programistyczny aplikacji , budowali scenę, programowali proste i złożone historyjki, tworzyli proste i złożone animacje. Zajęcia te okazały się bardzo atrakcyjne dla uczniów, którzy chętnie uczestniczyli w zajęciach, a  zdobyte umiejętności wykorzystają w dalszej nauce szkolnej.

H. Bazylczuk